Juurdepääsetavus

Teksti suurus
Reavahe kõrgus
Kontrastsus
Teised valikud

Näitused

  • Parim enne: MÖÖDAS!?

    Kuidas mõtleme vanadest inimestest? Kuidas on Eesti filmides kujutatud eakaid? Kas

    tülikate muttide ja nilbete vanameestena, üksildaste ja hädiste vanuritena või hoopis

    elurõõmsate vanaemade ja vanaisadena? Nendele küsimustele aitab vastata näitus

    „Parim enne: MÖÖDAS?!“.


    01.11.2024-05.10.25
  • Rannapungerja paigavaimu vettpidavad allikad

    Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones avatakse uus rändnäitus „Rannapungerja paigavaimu vettpidavad allikad“, mis toob külastajateni Peipsi järve arheoloogilised leiud ja tutvustab piirkonna tuhandeid aastaid kestnud asustust.
    06.11.2024-23.03.25
  • Elu ja surma vahel. Holokaustiaegsed päästmislood

    Näitus “Elu ja surma vahel. Holokaustiaegsed päästmislood” räägib Teise maailmasõja ajal tagakiusatud juutide lugusid kolmeteistkümnest Euroopa riigist.
    19.09.2024-17.11.24
  • MINA, EESTLANE! NÄITUS JULGETEST INIMESTEST

    Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones avatud uus näitus "Mina, eestlane! Näitus julgetest inimestest" paneb vaataja aru saama, mis on eestlus. Kohati lõbusa kõrvaltvaataja pilgu läbi saab selgemaks ka eestlaseks olemise sisu.
    07.06.2024-08.06.25
  • PÖÖRASED LOOD TEATRIST JA MUUSIKAST

    Tearti- ja muusikamuuseumi suursündmuseks 2024. aastal on muuseumi 100. juubelisünnipäev 22. märtsil.

    Juubelit tähistame muuseumile kohaselt - uue näitusega!

    23.04.2024-31.08.25
  • OMA VÕI VÕÕRAS. MITMERAHVUSELINE EESTI

    Eri keeled, rahvad ja religioonid on Euroopas üksteise kõrval ja segiläbi eksisteerinud kogu aeg. 19. sajandi keskpaigas muutus rahvusküsimus põletavaks suurtes mitmerahvuselistes impeeriumides. Üks peamisi küsimusi oli see, kuidas mitmekeelset impeeriumi valitseda.
    10.04.2024-02.03.25
  • Miks Eesti ei ole kuningriik?

    Ajaloo võlu seisneb küsimuste küsimises ja neile vastuste otsimises. Mida vähem tõendeid, seda põnevam! Muinasaja ühiskonna identiteet ja võimusuhted on kirgi kütnud viimased paarkümmend aastat. Näitusega „Miks Eesti ei ole kuningriik?“ tõstame need teemad taas esile ja küsime, kuidas toimis Eesti aladel ühiskond muinasaja lõpusajanditest kuni Jüriöö ülestõusuni keskajal. Mis siin läks teisiti või sarnaselt võrreldes naabermaadega, kus olid juba oma kuning- või vürstiriigid?
    02.06.2023-23.03.25
  • LEGENDIDE KAMBER

    Eesti Ajaloomuuseum uuendas osaliselt Suurgildihoone püsiekspositsiooni, tuues maja keldrikorrusel vaatajate ette valiku haruldasi esemeid, millega on seotud põnevad legendid. Näitusel on aukohal Tallinna raeapteegi renoveerimise käigus leitud pudel, millesse peidetud kiri räägib loo aastast 1827.
  • TÄHELEPANU! 1991! START!

    Kaheksa Eesti muuseumi koostöös valminud rändnäitus “Tähelepanu! 1991! Start!” keskendub Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäevale ning uurib, kas eestimaalaste tollased unistused täitusid.
  • NÕUKOGUDEAEGSETE MONUMENTIDE VÄLINÄITUS

    Eesti poliitilise ajaloo talletajana on Ajaloomuuseum maha võetud monumente juba paar aastakümmet kogunud ja tänaseks on Maarjamäel suurim nõukogudeaegsete monumentaalskulptuuride kogu Eestis.
  • SÄREVI TEATRITUBA

    Särevi Teatrituba, ainus teatritegelaste muuseum Eestis, oli koduks kahele teatriinimesele Andres ja Anna Särevile.
  • MINU VABA RIIK

    Näitus „Minu vaba riik“ valiti Eesti muuseumide aastaauhindade konkursil 2018 parimaks püsinäituseks! 

    Näitus viib külastaja retkele läbi saja aasta, Eesti Vabariigi sünnist tänapäevani. Olulisemad sündmused ja tehtud valikud avanevad nii mälestuskildude, esemete, filmikaadrite kui ka näituseruumides valitsevate meeleolude kaudu.

  • DUUBEL ÜKS

    Filmimuuseumi püsinäitus "Duubel ÜKS". Eesti Ajaloomuuseumi juures tegutseva filmimuuseumi esimene püsinäitus  „Duubel ÜKS“ võtab filmitegemise protsessi pulkadeks lahti ning jagab kõigile filmide loomise ja filmitegijate saladusi.

OOTAME SIND KÜLLA!

Praegused näitused

Uuri lisaks

Olnud näitused

Uuri lisaks