Juurdepääsetavus

Teksti suurus
Reavahe kõrgus
Kontrastsus
Teised valikud

Filmimuuseumi lugu

Filmimuuseum tutvustab filmitegemise protsessi ja Eesti kino ajalugu ning säilitab ja tutvustab filmipärandit. Näitusel “Duubel Üks” heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ning maailma filmiareeni telgitagustele, kutsutakse uurima liikuva pildi salapärast elu ja antakse võimalus olla ise võttegrupi erinevates rollides.


Lisaks püsinäitusele on Filmimuuseumis kaasaegne 210-kohaline kinosaal programmide näitamiseks. Vahelduvad väiksemad näitused tegelevad Eesti ja maailma filmiloo teemadega. Rohelise ekraani vahendusel saab astuda ise pildile ning proovida filmimaagiat omal nahal. Filmimuuseum kogub ja säilitab Eesti filmiga seotud kostüüme, rekvisiite, fotosid ja kavandeid. Suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Noorematele pakuvad haridus- ja õppeprogrammid praktilist kokkupuudet filmitegemisega.

Filmimuuseum asutati 2006. aastal ning tegutseb oma arhitektuurselt tähelepanuväärses hoones Maarjamäe lossi kompleksis alates 2017. aastast. Filmimuuseumisse juhatab lossiparki läbiv "punane vaip". Filmialleel läbib külastaja siinse kinoloo, mis avaneb mänguliste kunstiteoste vahendusel.

Filmimuuseum on osa SA Eesti Ajaloomuuseumist.

Filmimuuseumi arhitektuuriprojekti autorid on BOA OÜ ja Innopolis Insenerid OÜ, sisearhitektuurilahenduse on loonud Ville Lausmäe.

Vaata Filmimuuseumi hoone kerkimist: