Sündmused
Punase vaiba filmiõhtu: Hetero - mehed provintsist
Filmimuuseum
Punase vaiba filmiõhtu: Hetero - mehed provintsist
20. oktoobril kell 18.00 linastub Filmimuuseumis dokumentaalfilm ansamblist "Hetero". 

Eesti Muusika Kuulsuste Koda ja Eesti Filmimuuseum jätkavad popmuusika filmiõhtute sarja Heino Maripuu rockumentaalfilmiga "Hetero - mehed provintsist". Filmiõhtu toimub teisipäeval 20. oktoobril algusega kell 18.00 Eesti Filmimuuseumis Maarjamäel. Filmi juhatavad sisse autor Heino Maripuu ning ansambli Hetero solist Peeter "Pepe" Saar ning bassist Heiki Kelp. Piletid hinnaga 6/8 EUR on peatselt müügil fienta.ee ning enne filmiõhtu algust Filmimuuseumi kassas. Film on pühendatud ansambli Hetero 40. juubelile!

Ansambli Hetero nimi Eesti rockmuusika ajaloos on suurem, kui algselt osatakse arvata. Kõik teavad Gunnar Grapsi, aga publiku lemmikuks sel ajal oli väga paljudes kohtades just nimelt see Võru heavy-rock ansambel. HE-TE-RO - skandeeringud ja skandaalid, mis rockmuusika essentsina selle bändi käänulist elukaart palistasid, räägitakse filmis detailideni lahti. Miks läksid asjad Leedus teravaks, miks ansambel ära keelati ja mis oleks võinud saada kui …. Nõukogude aja karm ja ebaõiglane "käsi" rikkus ära ühe paljulubava Eesti enda algupärase loominguga heavy-rock ansambli karjääri. Varased linnud ei lenda alati kaugele ja esimesed valjemalt nõukogude võimu vastu sõna võtnud ansamblid võeti lihtsalt rajalt maha. Kultuuriministri tasemel!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostöös toovad Punase vaiba filmiõhtud vaatajateni erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes, kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil koos legendaarsete asjaosaliste vahetute kommentaaridega. Filmide autor on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis.