Lastelaagrid
Lastelaager
Muu asukoht
Lastelaager "kaheksa ühe hoobiga!"
16.–19. juuni 2020

HETKEL ON LAAGRIKOHAD TÄITUNUD

Lastelaager “Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevasse linnalaagrisse Tallinna vanalinna muuseumites. Suvises linnalaagris on projektiga liitunud ka kolm uut muuseumi.

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes, mis sel korral on seotud muuseumite püsinäitustega. Igas muuseumis on lastel uurimist ja avastamist ning suvises laagris veedame aega ka õues. Seega palume riietuda vastavalt ilmale!

Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga. Kõik aasta jooksul toimuvad laagrid on samuti isemoodi sisuga ning lapsel on uut avastamist nii talvel, kevadel kui suvel.

Järgmine laager toimub juba 16.–19. juuni 2020.

Registreeri laps laagrisse: SIIN! (Hetkel on kohad täis)

Muusemide ühise laagriprojekti osalevad:

Praktiline info:

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50–10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:

Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja uuemaid pille, proovime teatrikostüüme ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.

Eesti Ajaloomuuseumis lähevad lapsed avastama vanalinna varjatud kohti ja laagripäeva lõpus otsime Suurgildi hoovist midagi põnevat ja natuke õudset.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses uurime eesti kunstnike maalitud taburette, loeme põnevusjutte, nuputame ja meisterdame.

Eesti Loodusmuuseumis uurime nahkhiirte näitusel tänavuse aasta looma salapärast elu: kas nahkhiired on hiired, linnud või imetajad? Kas Eestis leidub ka vereimejaid nahkhiiri? Miks nahkhiired pea alaspidi ripuvad?

Fotomuuseum pildistame kohvipurgiga vanalinna ja valminud piltidest koostame pop-up näituse.

Eesti Meremuuseum tervitab laagrilisi keskaegses Paksu Margareeta suurtükitornis, kus eri tüüpi laevade vahel seigeldakse keskajast tänapäeva. Uurime, kuidas laevad on läbi aegade liikunud, mängime kaubamänge ja teeme korstnamärgi.

Tallinna linnamuuseumis, mis asub keskaegses kaupmehemajas, uurime, kuidas elati Tallinnas 600 aastat tagasi. Mida söödi, mida kanti seljas, millega kaubeldi ja missugused põnevad esemed kuulusid igapäevaelu juurde?

Eesti Tervishoiu Muuseumis uudistame bakterinäitust, voolime polümeersavist ja uurime, miks me viimastel kuudel nii palju käsi oleme pesnud. Arutame, kuidas enda tervist hoida, räägime kiivri kasulikkusest ja teeme katseid.

Hind:

Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.

Registreerida on võimalik kuni kohti jätkub.

Lisainfo:
Anneli Kengsepp, anneli@elk.ee; tel: 617 7233
Liis Sein, elk@elk.ee; tel: 617 7231