Sündmused
Maarjamäe lossipäev 20. augustil
Maarjamäe loss
Maarjamäe lossipäev 20. augustil

Olete 20. augustil taas oodatud Maarjamäe lossipäevale!      


Lossipäeva programmid leiavad aset vahemikus kell 12-16
 
Maarjamäe ajalookeskus ja kõik muuseumid on avatud 10-18.


TEGEVUSED LOSSIPARGIS PEREDELE JA LASTELE (kell 12 – 16)

12.00 - 15.00 Hobukaariku sõit tervele perele 

NUMU: virtuaalne seiklus Maarjamäe lossipargis
Nutimuuseumi rakenduse kaudu on võimalik pargis seiklemise kaudu tutvuda Eesti Ajaloomuuseumi näituste ja ajalooga. Lihtsalt laadi alla äpp meie laadimispunktis ning asu avastama!

Lossipreilide ja krahvipoiste mänguasjad
Vanasti polnud arvuteid ega nutitelefone. Mida tegid siis lapsed? Nad lennutasid lohesid või üritasid meisterdada vanemate neidude järgi kombeesemeid nagu lehvikud. Astume ajas tagasi ning teeme endale lossipreilide ja krahvipoiste mänguasju.

Meisterdame Eesti suurima sinimustvalge lillepeenra
Kingime Eestile tema taasiseseisvumispäeva puhul kodumaavärvides lilled ning teeme selle taustal pilte. Parimatele fotodele auhinnad.

Muuseumimaitsete tänav toiduvagunitega
Maarjamäe lossipargis seavad end mõnusalt sisse erinevad toiduvagunid. Tule avasta uusi, aga ka aegumatuid maitseid. Maarjamäe lossis on avatud ka restoran-brasserie Riviera Palais.

Muusikaline aperatiiv

Linnulaulu, metsa- ja merekohina kõrval kõlab 12.30 ja 13.30 kitarrimuusika talendika Nikola Kolevi esituses.

MTÜ Raamaturing laat
Augustis valmivad viljad, kuid kuhu neid panna? MTÜ Raamaruring korraldab lossipargis laada, kust on võimalik leida kõike paremat kodu sisustamiseks, aga ka õunte ära paigutamiseks. Anna vanale asjale uus elu.

EKSKURSIOONID (kogunemine lossi ees)

Ekskursioon näitusel “Minu vaba riik” pühendusega Eesti taasiseseisvumispäevale (45 min)
12:00 ja 13:00 (eesti keeles)                              
13:30 (vene keeles)

Ekskursioon "Kuidas krahvid elasid?" Maarjamäe ja lossi ajaloost (45 min)
12:30 ja 14:00 (eesti keeles)                              
15:00 (vene keeles)

Monumentide eriekskursioon “Leninist Kingissepani” (45 min)
13:00 ja 15:00 (eesti keeles)                                
12:00 (vene keeles)

Risto Lehiste ja Jaan Elgula ekskursioon Tallihoones “Laulev revolutsioon” + üllatus! (45 min)
14:00 (eesti keeles)

TEGEVUSED MAARJAMÄE LOSSIS

Esineb trirkusetrupp Folie!
Show toimub: 13:00 – 13:10
                           15:00 – 15:10

Ajalooliste suvekleitide pop-up näitus
Mida kandsid krahvinnad suvel lossipargis kõndides? Mida aga neiud 1930ndatel Riviera Palais’sse tantsima minnes? Lossi kaminasaalis on avatud pop-up näitus, kus on võimalus näha eri ajastu suvekleite.
 

FILMIMUUSEUMIS

13:00 – 16:00 Filmimuuseumi kinosaalis Eesti lühifilmide programm "3 tundi augustis". Linastuvad Eesti uuemad lühifilmid, mis viivad vaataja nii murrangulise 1991. aasta sündmuste keskele läbi lapse pilgu kui Võrumaa naiste külla, kus on alles jäänud vaid üks mees.

13:00, 15:30 Kolm päeva augustis (2017)

Režissöör Madli Lääne, Kopli Kinokompanii, 21 min.

Eva veedab 1991. aasta pöördelised augustipäevad Tallinna paneelmajade vahel sõbrannadega mängides. Kui poliitiline olukord riigis muutub ärevaks, põrkab Eva hoovis kokku vene poisi Kiriga. Ees ootab midagi uut, nii Eestil kui ka Eval.

13:30 Külaline (2019)

Režissöör Teresa Väli, BFM, 14 min.

Ühel tavalisel pühapäeva hommikul enne missale minekut teatab abikaasa Paulile, et neile on just sel päeval oodata külalist. Kuid tulemas ei ole keegi tavaline külaline, vaid hoopis üks väga märgiline inimene, mehe abikaasa klassiõde Kärt, keda nad ühiselt kutsuvad Uisutajaks. Sellest hetkest vallandub mälupiltide rida ajast, mil kokkupuuted Uisutajaga olid tihedad ning mees ise oli noorem, toorem ja haavatavam. Tunded, millega ta enam ammu pole kokku puutunud. Filmi kesksetes osades on Pääru Oja, Ursula Ratasepp ja Henessi Schmidt.

14:00, 16:00 Virago (2019)

Režissöör Kerli Kirch Schneider, Nafta Films, 16 min.

Virago külas ei ole elu lihtsate killast. Mees kukub katuselt alla. Teine upub. Kolmas süttib põlema. Kuhu iganes vaatad, mehi langeb nagu loogu. „Olgu muld neile kerge!“ ohkavad mornid lesed endale ristimärki ette lüües. Alates Teisest Maailmasõjast ei ole ükski mees elanud nii kaua, et näeks oma neljakümnendat sünnipäeva. Kuni tänaseni.
Inspireerituna Lõuna-Eesti eluolust, kus kaasaegne karm reaalsus põimub müstilisega, räägib film loo virāgō’dest – naistest, kes omavad nii kangelaslikke kui vaenulikke iseloomujooni.

Filmi tõstis esile GoEast filmfestivali žürii Saksamaal.  Film nimetati 2020. parima lühifilmi kategoorias Eesti Filmi ja Teleauhindade nominendiks!

14:30 Uued algused (2019)

Režissöör Tanno Mee, Alexandra Film, 15 min.

Mees aitab naiskliendil elukaaslase juurde kolida, kuid naisele, kes elus oma kohta otsib, ei jää see, järgmine ega ülejärgmine kolimine viimaseks.

Film nimetati 2020. parima lühifilmi kategoorias Eesti Filmi ja Teleauhindade nominendiks!

15:00 Omakohus (2019)

Režissöör German Golub, BFM, 19 min.

Kohalik kordnik avastab oma taluõuelt võõra mehe. Kaheldes nii seaduses, Võõras kui ka iseendas, peab ta otsustama, mida külalisega peale hakata. Filmi peaosades on Erki Laur ja Üllar Saaremäe.

Noore režissööri German Golubi uus film “Mu kallid laibad” nimetati äsja kandideerima tudengifilmide Oscarile 2021. aastal. Käesolev film on tema kursusetöö ega ei sobi lastele.

 

 


Maarjamäe lossipäeval on sissepääs ka pargi alale tasuline. Lossipäeva-, muuseumide ja pargi pilet üksikkülastajale 5€, perepilet 10€.