Sündmused
Linnalaager
Suurgildi hoone
Linnalaager "Kaheksa ühe hoobiga"
Lastelaager “Kaheksa ühe hoobiga” kutsub 1.–3. klassi lapsi põnevale otsimismängule Tallinna vanalinna muuseumites.

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. Igas muuseumis on lastel otsimist ja avastamist ning kes teab mida toredat nad laagri lõpuks leiavad.

Tänu huvitavale ja mängulisele programmile on iga laagripäev eri näo ja teoga. Kõik aasta jooksul toimuvad laagrid on samuti isemoodi sisuga ning lapsel on uut avastamist nii talvel, kevadel kui suvel.

Järgmine laager toimub 16.-19. juunil 2020.

Registreeri laps laagrisse: SIIN!

Muusemide ühises laagriprojektis osalevad:

  • Eesti Ajaloomuuseum
  • Eesti Lastekirjanduse Keskus
  • Eesti Loodusmuuseum
  • NUKU teater ja muuseum
  • Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
  • Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
  • Eesti Tervishoiu Muuseum
  • Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum

Vaata laagri toimumiskohtade kaarti!

Praktiline info:

Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunemine igal hommikul ajavahemikus 9:50–10:00 laagri plaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.

Laager lõpeb kell 16:00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.

Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Iga laagripäeva jooksul veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.

Lõunasöök: igal päeval saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõne toiduaine vastunäidustus, palume sellest registreerimisel märku anda.

Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

Tegevused:
Igas muuseumis õpime midagi uut läbi liikumis-, otsimis- ja mõistatusmängude või meisterdamise. Põnevat tegutsemist jagub igale maitsele!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime vanemaid ja uuemaid pille, proovime teatrikostüüme ja katsume mõnest pillist ka ise hääle kätte saada.

Eesti Ajaloomuuseumi keskaegses Suurgildi hoones otsime üles kõige müstilisemad ja õudsemad kohad, asjad ning elukad.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses kehastume kirjanikuks ja raamatukunstnikuks ja loeme põnevusjutte.

Eesti Loodusmuuseumi uues programmis tutvume loomade-lindude eluga metsas ja soos, piilume uut nahkhiirte näitust ning mängime põnevat otsimismängu.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avastame näituseid, hakkame ise kunstnikeks ja katsetame trükkimist.

NUKU muuseumis ärkavad meie asjad ellu ja hakkavad lavaelu elama – olgu selleks siis king, sall, kott või kampsun. Proovime, mis häälega asjad räägivad, mida nad mõtlevad ja mida koos teha oskavad.

Niguliste muuseumi keskaegsete müüride vahel tutvume vanade tuntud legendidega, hertsogi muumia ja teiste põnevate tegelastega ning ronime salakäikudes.

Eesti Tervishoiu Muuseumis teeme tutvust põneva püsinäitusega “Avameelselt Sinu kehast”. Uurime mänguliselt esmaabiga seonduvaid teemasid: kuidas märgata ohtu ja mida teha, kui õnnetus on juhtunud.

Neli päeva kestva laagri hind on 85€, soodushind ühe pere lastele 80€/laps. Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja materjalid, soe lõunasöök ja käibemaks.

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klassi õpilased.
Registreerida on võimalik kuni kohti jätkub.

Lisainfo:
Liis Sein, elk@elk.ee; tel: 617 7231